Sitemize üye olurken YABANCI AD-SOYAD şeklinde üye olunuz ve Bildiri Panosu'ndaki kısa bilgilendirme notunu okuyunuz.

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Mona ile ilk maceram

YazarMesaj
Felix Black
Gryffindor
Gryffindor

Rep : 21

MesajKonu: Mona ile ilk maceram   Ptsi Tem. 26, 2010 3:03 am

Yorucu bir günün ardından Brooke bizi Gryffindor'a götürdü. Gryffindor ortak salonunun girişinde duran şişman kadın portresinin önünde durduk. O portrenin ismini ve özelliklerini biliyirodum çünkü gelmeden önce diagon yolundan aldığım kitapları iyice kurcalamıştım ve yeterince param olduğu için (babam kalan servet o kadar büyüktüki yaşadığım ev gibi 6 tanesini doldurabilirdi ama aslında harcarken üzülüyordum çünkü babam bu parayı karanlık yoldan kazanmıştı) gerekmeyen kitapları bile ( tabii korkunç olanları es geçmiştim) almıştım ve hepsini okumuştum. Aslında kitap okumayı pekde sevmem ama annem muggle olduğu ve babamda yaşamadığı için diğer çocukların aksine hiçbirşey bilmiyordum ve bu yüzden geri kalmak istemediğimden aldığım kitapları neredeyse ezberlemiştim. Büyülerede bakmıştım birçok büyü öğrenmiştim (ama daha hiçbirini denemedim) sonrasında farkettimki yaşıtlarımdan daha fazla şey öğrenmiştim.

Portre ''parola lütfen?'' diye buyurdu. ''priori incantatem'' diye cevapladı brooke (kitaplarda okuduğum kadarıyla buda asalar ile ilgili birşeydi) ve portre kenara kaydı. Önümüzdeki odayı loş bir ışık aydınlatıyordu. çok güzel bir şömine vardı ve ben hemen şöminenin önüne oturdum brooke pencereyi kapattı ve odaların yerini anlattı ve bize eşyalarımızın çoktan yerleştirildiğini söyledi. Sonra önümüze 2 kişi çıktı biri kız diğeri erkekti kardeş olduklarından emindim hatta ikiz bile olabilirlerdi kız kendini tanıttı ''selam brooke! selam millet ben Montgomery Grease siz bana mona diyebilirsiniz'' ve diğeri devam etti ''Bende Gregory Grease ve isim soy isim uyumumu çok seviyorum ayrıca merak edenler için evet biz kardeşiz ama ikiz değiliz farkındayım ikiz gibi duruyoruz ama bücür kardeşimden 2 yaş büyüğüm o 3. ben 5. sınıf öğrencisiyim''sırıttı ve devam etti ''neyin var brooke yine senden hızlı geldiğime sinirlendin sanırım'' dedi ve daha çok sırıttı.

Bir kaç saat sonra kiraplarımı çıkarmış çalışıyordum ve birazdas pratik çalışmam gerektiğini düşünüyordum ama tabiiki ileri seviye büyüleri denemeyecektim bile (aslında 5. sınıf kitapları bile alıp okumuştum) asamı elime aldım yazı yazmak için kullandığım tüyü önüme koydum ve başladım ''wingaaaardiyum leviyoosa'' aslında ilk seferinde silgimi patlattım etraftaki önemli eşyaları kaldırıp tekrar tekrar denedim ve 8 veya 9 dakika içinde işi kavramıştım aslında ''win-gar-dium levi-o-sa'' diye söylemem gerekiyormuş sonra yatakhaneye çıktım herkes uyuyordu. Ve gregry parmağını emiyordu gülmemek için kendimi zor tuttum. Kapıyı kapattım alohomora büyüsünü denedim ve garip bir şekilde tek denemede başardım ve sonra bir ses duydum. Sesin geldiği yere gittim havada bir kağıt duruyordu ve üzerinde ''beni takip et yazıyordu kağıdı bıraktığımda uçmaya başladı sessizce onu takip ediyordum aslında bu saatte bu yaptığım başıma dert açabilirdi ama ne yapayım merağıma engel olamıyordum. Kağıdı takip ederken Bir anda önümde bir parıldama oldu karşımda bir adam göründü ve yok oldu (hepsi bir saniye içinde gerçekleşti) ben o an geri sendeleyip düştüm yanımda duran bir vazoyuda düşürdüm ve korkudan ne yapacağımı bilemeyip aklıma gelen ilk büyüyü rastgele haykırdım ''REPARO!'' büyünün nereye gittiğini göremeden ayak sesleri duydum ve prof. McGonnagal karşımdaydı bana '''sen ne yaptığını sanıyorsun Felix? Tüm şatoyu uyandırmayamı? hem ayrıca bu saatte dışarıda ne işin var Gryffindordan 20 puan ve inan bana Felix kendi binamdan puan düşürmek hiç hoşuma gitmiyor'' ben tam cevap verecekken ileride saklanan birini gördüm dikkatli bakınca fark ettim bu monaydı ve bana hayır anlamında işaret yapıyordu bende bir gecede bu kadar olayın yeterli olduğunu düşünüp daha fazla uzatmak istemedim ve profesöre ''özür dilerim profesçr kendime engel olamadım çok heyecanlıyımda merağımı gidermek için biraz gezmek istedim ama sanırım uykusuzluktan dengemi kaybettim'' diye uydurdum.

Diğer gün kahvaltıda (ki herşey muhteşemdi) mona yanıma oturdu ve ''beni ele vermediğin için teşekkür ederim sadece küçük bir şaka yapmak istemiştim ve sen düşene kadar her şey kontrölüm altındaydı seni boş koridorlara yönlendiriyordum ve sorun çıakrsa geri dönmeni sağlayacaktım ama söylesene neden düştün?'' dedi bende ''nasıl yani sen o adamı görmedinmi?'' dedim. Mona tam cevap verecekken gregory yanıma oturdu ve ''sanırım bizim bücür dün bensiz bir şakayı eline yüzüne bulaştırmış ha felix?'' dedi ve bende onayladım ve monaya sordum ''söylesene dün o yakalandığım yer neresiydi?''.''3. katta...'' derken sözünü böldüm ''dur tahmin edeyim yasak koridorun önündemiydim?'' ve mona mahçup bir şekilde onayladı benimde bu işin peşini bırakasım pek yoktu doğrusu.

O gece gizlice hazırlandım (el fenerimi, ipimi, keskimi, asamı vb. yanıma aldım ve bu benim sıradan çantam her zaman derim ne zaman lazım olacağı belli olmaz değilmi?) ve yasak koridorun önüne geldim bir iç çektim ve kendi kendime ''Eh sanırım ikinci günümde kovulacağım'' dedim. İçeri girdim garip bir odadan geçtim bir kapının önüne geldim kilitliydi ve ben alahomroa ile kolayca açıp içeri girdim. Karşımda bir köpek duruyordu ama ne köpek dev gibi boyutuyla insanı şaşkına çeviriyordu saldırmasına gerek bile yoktu gören kalp krizi geçirirdi herhalde ve boyundan daha garip olanıysa 3 adet başı vardı sonra köpek tek tek 3 başınıda bana çevirdi ve ben ''aman tanrım bu... Bu bir cerberus hıı bunları bir kitapta okumuştum aa...'' derken köpek bir başını ileri bana doğru uzattı sanırım koklayacaktı ve tadımın nasıl olduğuna bakacaktı ve bir anda aklıma müzik geldi (nedense kaçmak aklımın ucundan bile geçmiyordu bu köpek burdaysa bir amacı olmalı diye düşünüyordum) ve ''ben bu saatte bu odada kahrolası bir radyoyu nereden bulacağım?!'' diye haykırdım ve bir anda arkamdaki kapı (köpekten uzak durmak için kapıya iyica yaslanmışım) açıldı ve bir mızıka sesi doldurdu odayı içeri giren montgomery idi ve mızıka çalıyordu (ve gayet iyi başarıyordu) köpek bir anda horlamaya başladı mona bana ''haydi fazla daynmaz bu taraftan'' dedi bende ''olmaz bak şurdaki kapıyı görmüyormusun kesin orada bir şey var''diye yerdeki kapağı gösterdim. Mona ''ya kafayımı yedin dostum? Eğer yakalanırsak işimiz biter ayrıca daha önemlisi düşünsene bu köpeğin güvenlik olarak konulduğu bir şey ne kadar değerlidir? sence sadece tek bir önlemmi alırlar?'' dedi ''Haklısın madem öyle sen gelme ben gidiyorum'' diyince ''tamam dostum ama dikkatli ol seni bu işe ben bulaştırdım seni korumakda benim görevimdir'' dedi ve bende ''Öylemi küçük kız bakalım kim kimi koruyacak'' dedim ve kapağı açıp atladım 3 saniye sonra monada yanımdaydı ama daha önemlisi biz neyin üzerindeydik? Mona bir çığlık attı ve ''bunların ne olduğunu biliyorum işimizi bitti dostum sakin olmalıyız böylece bizi öldürmez ama yinede kurtuluşumuz garanti değil söylemeliyim bu bir şeytan tuzağı !'' dedi ve ben ''şeytan tuzağımı tamam bunlar hakkında çok fazla şey okudum çünkü hem bitkibilim hem k.s.k.s. kitaplarında bahsediliyor bunlar güneşi sevmiyor o zaman biraz ışık yapalım lumos!'' dedim ve asamın ucu meşale gibi ışık saçmaya başladı ama hiçbirşey olmuyordu bende nox dedim (ışık dikkatimi dağıtıyordu ve bende D.E.H.B (dikkat kesikliği ve hiperaktivite bozukluğu) vardı ve bazen çok küçük şeyler bile dikkatimi dağıtıyordu genelde benim durumumdakiler kitap okumaz çünkü çok zorlanırlar ama ben alıştım çünkü okumayı ilk öğrendiğim zaman hırslandım ve hastalığın beni yönetmesine izin vermeyip okuma antrenmanı yapıp alıştırdım kendimi.

Ve sonra bağırdım ''lumos maxima!'' bu sefer çok daha büyük bir ışık çıkıyordu ama oda bir işe yaramıyordu bu arada mona neredeyse tamamen bitki tarafından kaplanmıştı mirtek işaret barmağını burnunu ve ayaklarından birini (sağ olduğunu tahmin ediyorum) görebiliyordum sonra ordan bir ses duydum mona'nın olduğu taraftan bir ışık yükseldi ve odayı güneş gibi aydınlattı monada bana ''bu iş böyle yapılır yeni çocuk'' dedi bende ona ''hassas noktanın güneş olduğunu bilmiyor olsam bir işe yaramazdın'' dedim oda bana ''peki ya ben sana onun şeytan tuzağı olduğunu söylemeseydim?'' dedi ve sustum hala onun üzerindeydik bizi serbest bırakmıştı ama onun üzerinde olmak garip geliyordu ve tam 2 koridorun ortasındaydık birinde tebeşirle ''Geri dönmek için bu taraftan'' yazıyordu ben hernekadar geri dönmek istemesemde mona öğretmenlere söylemekle beni tehdit etti ve geri döndük ama bu iş burada bitmezdi....

Kullanıcı profilini gör

Mona ile ilk maceram
1 sayfadaki 1 sayfası