Sitemize üye olurken YABANCI AD-SOYAD şeklinde üye olunuz ve Bildiri Panosu'ndaki kısa bilgilendirme notunu okuyunuz.

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

İlk asa ilk büyü

YazarMesaj
Brooke Rae Loraqué
Gryffindor Grup Başkanı
Gryffindor Grup Başkanı

Rep : 141

MesajKonu: İlk asa ilk büyü    C.tesi Tem. 24, 2010 1:07 am

Sabahar kalktığımda ilk işim kahvaltımı yapıp asa dükkanına gitmek için hazırlanmaktı ..
O kadar heyecanlıyım ki !
Sabahın köründe Catherin'in başında dikilip asaaaa asaaa ilk asaaaa siye şarkı söylemeye başladım.
Tabii Catherine eline geçen ilk şeyi kafama fırlattı , her zamanki haliydi bu onun.
Sabah siniri.
Her neyse bunu umursamayıp şarkı söylemeye ve giyinmeye devam ettim.
Catherine kalıp kahvaltısı bitirince koşarak koridoru aştık ve arazinin uzun yolundan bir an önce çıkmayı başardık !
yolumuz pek uzun değildi , yarım saat içinde o tozlu sokağa varmıştık . Etrafta hayvan dükkanları , asa dükkanları , bankalar doluydu ..
Ollivander'ın asa dükkanının önüne geldiğimizde o kadar yorgundum ki o an geri dönebilirdim . Ama işler böyle gitmiyordu , içeri girdiğim anda etrafımdaki onca asayı görünce birden canlandım!
Bu seçim benim kişiliğimi belirleyecekti. Peki ben kimdim ?
Bu sorular aklımdan akıp giderken Cath'in beni dürtmesiyle kendime geldim.
Ollivander ortada ykotu ve Cath korkuyla etrafa bakıyordu. Onun korkusunu anlayamamıştım , burası biraz loş ama harika bir yerdi.Sürekli etrafımda turlar atıp çevreme bakınıyordum.
Sonra bir ses :
- Buyrun ben Ollivander
- Merhabalar , diyebildim. Çünkü bu adam o kadar yaşlıydı ki nasıl ayakta durduğunu merak ettim.
- Hoşgeldiniz , nasıl bir seçim yapacağınızı görelim . Haydi bir şey söyle ! Bir ağaç , bir tük çiçek !
- Defne dedim ve etrafım sanki parlamaya başladı. Ama bu parıltıyı yalnız benim gördüğüme emindim!
Ve sonra elimi bir asa kutusuna attım , bunu farkında olmadan yapıyordum , ellerim bana itaat etmiyordu.
Ve aldığım asayla birlikte tüm kutular yere düştü!
Utançtan ne yapacağımı bilmez haldeydim. Yerin dibine geçsem diye dua ediyor ve ordan kaçmak istiyordum.
Ama Ollivander sakince :
- Ahh kızım bu hep olur , işimin bir parçası gibi. Sakın endişelenme dedi.
- Çok özür dilerim bayım gerçketen istemeden oldu deyim -yine farkında olamdan- asamı kaldırıp kutulara tuttum ve o an heryer toparladı! Buna inanamadım , bu benim ilk asam ve ilk büyümdü!
- Kızım işte sen asanı buldun ..
- Evet ! İşte bu benim ! İlk asam , inanılmazdı ..
Diyerek asama bakıyorum . Tek boynuzlu at kılından,abanoz,mat kahve bir asaydı ..
Ve beyaz bir kuş tüğü ..
- Çok teşekkür ederim Bay Ollivander ! İyi günler ..
- İyi günler kızım ..
Oradan çıktığımıda Catherine ve yerimizde duramıyorduk. İçeride olanlar gerçek miydi yok rüya mı ?! Ayırt edemiyordum.. Hayatımda yaşadığım en ilginç oaly diyebilirim!
Herneyse bu da tamamdı , kendimi bulmuştum. Şimdi sıra benimle 7 yıl boyunca birlikte olacak evcil hayvanıma gelmişti..
Kullanıcı profilini gör http://hprpg.yetkinforum.net

İlk asa ilk büyü
1 sayfadaki 1 sayfası