Sitemize üye olurken YABANCI AD-SOYAD şeklinde üye olunuz ve Bildiri Panosu'ndaki kısa bilgilendirme notunu okuyunuz.

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Felix'in ilk günü

YazarMesaj
Felix Black
Gryffindor
Gryffindor

Rep : 21

MesajKonu: Felix'in ilk günü   C.tesi Tem. 24, 2010 12:12 am

trenden indiğimde ilk başta ne yapacağımı bilememiştim ancak Hagrid'in o kalın sesiyle ''1. sınıflar bu taraftan'' dediğini duyunca rahatladım. Aslında bu Hagridi 2. görüşümdü ilk seferi ise Hogwarts Expresine binmeden önce peron dokuz üç çeyrekteydi ilk başta ondan korkmuştum, ama trende anlatılanları duyunca onun korkulacak biri olmadığını öğrendim.

Hagrdin peşinden giderken küçük bir gözlem yapmayı ihmal etmedim, Hagridin peşinden gelen diğer çocuklar -ki hepsi benim gibi 1. sınıf öğrencisiydi- çok heyecanlıydılar hepsi ailelerin kendilerine anlattıklarını birbirleriyle paylaşıyordu ama ben onlar gibi değildim babam ben doğduktan çok kısa bir süre sonra ölmüştü. Annem tarafından büyütülmüştüm ve annem bir muggle dı.

Sonunda durduğumuzda önlümüzde bir kaç sandal duruyordu herkes sandallara doluştu bir sandalda 3 ile 7 çocuk oluyordu hemen hemen ama Hagridin sandalında sadece 1 çocuk vardı.

Sandallar ile kısa bir ilerleyişten sonra önümüz kocaman bir şato uzanıyordu. Görünce bir ''aaaaa'' sesi yükseldi. Kimse bir şey söyleyemiyordu açıkçası bende oldukça etkilenmiştim. sonra Hagrid'in sesi duyuldu ''Evet çocuklar bu gördüğünüz muhteşem şato Efsanevi Hogwarts olur'' dedi.

Hogwarts a ilk girdimizde Hogwarts'ın içininde dışı gibi muhteşem olduğunu fark ettim. Tavan o kadar yüksektiki tavanı neredeyse göremiyordum. Sonra karşımıza bir kadın çıktı. Kadın uzun boylu, yeşil gözlü ve birazda sıska bir kadındı. Yeşil bir elbise içindeydi gözünde küçük bir gözlük vardı be bir cadı şapkası takmıştı şapkasıda kıyafeti gibi yeşildi. Önce kendini tanıttı ''Merhaba çocuklar. Ben profesör Minerva McGonagall. Hepiniz Hogwartsın yeni umutlarısınız. Umarım hepiniz büyük işler başaracaksınız ama tabiiki ummak yetmeyecektir sizin büyük işler başarmanızı sağlayacak olan eğitimi hogwarts yüklenecektir. Umarım birlikte geçireceğimiz süre boyunca yaramazlık yapmaz'' birr iç çekti ve devam etti'' derslerinize çalışır ve kendinizi kanıtlarsınız. Şimdi sizi binalara ayıracağız Hogwarts'da dört burç vardır bunlar: gryffindor, slytherin, hufflepuff ve rawenclaw herbirisi büyük büyücüler tarafından kurulmuştur. Şimdi biraz beklerseniz Geri döneceğim'' dedi

McGonnagall gittikten sonra heyecanlı fısıldaşmalar başladı herkes binalara nasıl ayırılacaklarını merak ediyor ve hangi binalara gitmek istediklerini söylüyorlardı. Ama benim bu konular ile ilgili hiçbir fikrim yoktu. Dediklerine bakınca telaşlanmaya başladım bazıları ifritlere güreşeceklerini söylüyordu bazılarıda zor büyüler yapmalarını isteyeceklerini söylüyordu ve farkettimki hiç büyü bilmiyordum ya benden bir büyü yapmalarını isaterlerse ve öylece kalırsam ve bir sorun olduğunu söyleyip beni geri gönderirlerse.

Profesör McGonnagal geri döndü ve ''beni takip edin'' dedi.
Kullanıcı profilini gör
Brooke Rae Loraqué
Gryffindor Grup Başkanı
Gryffindor Grup Başkanı

Rep : 141

MesajKonu: Geri: Felix'in ilk günü   C.tesi Tem. 24, 2010 1:17 am

Kurgu: 15/30 - Kurgunun çoğu kısmı Harry Potter'dan alınmış ; ancak bu sizin hayal gücünüz olmalıydı.
Betimleme: 15/20 - Olayların geçtiği yerler daha detaylı anlatılabilirdi.
Uzunluk: 10/10
Akıcılık: 5/10 - Konular daha anlamlı olabilir ve daha iyi bağlanabilirdi.
Yazım ve anlatım: 15/30 - Noktalamalara dikkat edilmemiş.

Toplam : 60

Felix'in ilk günü
1 sayfadaki 1 sayfası